Wiadomości branżowe

PZU mecenasem aplikacji mobilnej ?Powstanie Warszawskie?

PZU mecenasem aplikacji mobilnej ?Powstanie Warszawskie?
W maju br. na ekrany kin wszedł film „Powstanie Warszawskie”. W ramach działań towarzyszących premierze powstała bezpłatna aplikacja mobilna „Powstanie Warszawskie”, której mecenasem został PZU. Dzięki aplikacji można zobaczyć, jak wybrane miejsca w stolicy wyglądały podczas powstańczych walk.Aplikacja „Powstanie Warszawskie”, stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego przy wsparciu PZU, to interaktywny sposób poznania historii sprzed 70 lat. Dzięki niej można na moment przenieść się do 1944 roku i zobaczyć, jak Warszawa wyglądała podczas Powstania Warszawskiego i jak zmieniła się przez kilkadziesiąt lat.– PZU znany jest ze swojego zaangażowania w działania na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego, którego ważną częścią jest pamięć o Powstaniu Warszawskim. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w projekt, który pozwala poznać tę część historii w sposób interaktywny. Jestem przekonany, że aplikacja będzie cieszyć się dużą popularnością zarówno wśród warszawiaków, jak i turystów. Będzie także zachęcała do obejrzenia całego filmu „Powstanie Warszawskie” w kinie –

W maju br. na ekrany kin wszedł film ?Powstanie Warszawskie?. W ramach działań towarzyszących premierze powstała bezpłatna aplikacja mobilna ?Powstanie Warszawskie?, której mecenasem został PZU. Dzięki aplikacji można zobaczyć, jak wybrane miejsca w stolicy wyglądały podczas powstańczych walk.

Aplikacja ?Powstanie Warszawskie?, stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego przy wsparciu PZU, to interaktywny sposób poznania historii sprzed 70 lat. Dzięki niej można na moment przenieść się do 1944 roku i zobaczyć, jak Warszawa wyglądała podczas Powstania Warszawskiego i jak zmieniła się przez kilkadziesiąt lat.

? PZU znany jest ze swojego zaangażowania w działania na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego, którego ważną częścią jest pamięć o Powstaniu Warszawskim. Dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w projekt, który pozwala poznać tę część historii w sposób interaktywny. Jestem przekonany, że aplikacja będzie cieszyć się dużą popularnością zarówno wśród warszawiaków, jak i turystów. Będzie także zachęcała do obejrzenia całego filmu ?Powstanie Warszawskie? w kinie ? powiedział Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU.

Aplikacje można bezpłatnie pobrać ze sklepów systemów Android, Windows Phone i iOS. Umożliwia ona odtworzenie fragmentów filmu ?Powstanie Warszawskie? dokładnie w miejscach, w których zostały one zarejestrowane w czasie Powstania. Użytkownicy smartfonów mogą poznać aż 10 miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Są to:

  • Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie ? Bracka;
  • Skrzyżowanie Szpitalna ? Górskiego;
  • Ulica Zielna 24;
  • Plac Powstańców Warszawy;
  • Ulica Marszałkowska 127;
  • Skrzyżowanie Chmielna ? Boduena;
  • Ulica Jasna 5;
  • Skrzyżowanie Świętokrzyska ? Czackiego;
  • Widok z ulicy Sienkiewicza na Pałac Kultury;
  • Ulica Jasna 26.

Interaktywna mapa aplikacji pozwala odnaleźć drogę do pokazanych w filmie miejsc i obiektów, a następnie ? po zbliżeniu się do nich i skierowaniu na nie aparatu ? odtwarza fragmenty filmu ?Powstanie Warszawskie?. Na warszawskich chodnikach zostały umieszczone punkty z logiem filmu, które wskazują najlepsze miejsce do obejrzenia fragmentu filmu.

A to już wiesz?  O czym dzisiaj marzy Polka?

Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie, na ekranie ukazuje się strona informacyjna. Następnie kieruje nas do widoku mapy z zaznaczonym miejscem, w którym jesteśmy oraz miejscami historycznymi. Podczas interaktywnego spaceru mamy możliwość obejrzenia miejsc, w których 70 lat temu realizowano kroniki powstańcze. Dziś możemy je obejrzeć pokolorowane w filmie Powstanie Warszawskie w kinach w całej Polsce.

Film instruktażowy aplikacji znajduje się pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=rIUzrKtJ4MQ&feature=youtu.be

Za pomysł aplikacji odpowiada agencja Y&R Mobile, za realizację GoMega. Mecenasem aplikacji jest PZU.


dostarczył: infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy