Data publikacji: 2017-08-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dziecięca Warszawa Singera 26.08-03.09.2017
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka
W tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.
Dziecięca Warszawa Singera
Festiwal Warszawa Singera, corocznie przyciągający na Plac Grzybowski 60 tys. widzów, zaprasza do zapoznania się z polsko-żydowską kulturą i tradycją w dniach 26.08-03.09.2017 r. Wśród tegorocznych wydarzeń nie zabraknie koncertów i spektakli z udziałem wybitnych twórców. Usłyszymy Davida D’Ora, Renatę Przemyk, weźmiemy udział w warszawskiej premierze nowej płyty KROKE z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek, obejrzymy spektakl „Malowany ptak”, a żydowską twórczość literacką zinterpretują m.in. Andrzej Seweryn, Jerzy Radziwiłowicz i Danuta Stenka.
Co Festiwal przygotował dla dzieci?
W tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.
Zapraszamy rodziny na warsztaty plastyczne „Arka Noego”. Prowadząca Hanna Kossowska podejmie temat biblijnego Potopu i zalecenia Haszem, czyli Boga. Dzieci z plasteliny i modeliny stworzą zwierzęta, które Noe miał zabrać na pokład Arki, aby wypełnić boskie przykazanie.
W wyjątkowym, powstałym z inicjatywy Gołdy Tencer Centrum Kultury Jidysz, odbędzie się dzień otwarty w ramach Festiwalu. Zorganizowane zostaną pokazowe lekcje języka hebrajskiego i jidysz, warsztaty piosenki jidysz, a dla dzieci w wieku 3-8 lat warsztaty wokół opowiadań Isaaca Singera „Zwierzyniec Pana Singera” prowadzone przez animatorki z Fundacji MaMa.
„Bajki żydowskie” to wspólne czytanie i warsztaty plastyczne na podstawie wybranej bajki, które poprowadzi pisarka i publicystka Bella Szwarcman-Czarnota w Księgarni Bookbook. Baśnie żydowskie opowiadają przeważnie o dążeniu do celu i pokonywaniu licznych trudności w drodze do niego.
W programie znajdzie się również rodzinny piknik na tarasie Menory InfoPunktu, podczas którego w ramach warsztatów dla małych majsterkowiczów powstaną pamiątki inspirowane żydowską tradycją i kulturą. Spotkanie będzie także okazją do wspólnych gier i zabaw.
Dla rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat Muzeum Polin przygotowało warsztaty „Nocne podchody”. Na zakończenie wakacji najodważniejsi będą mieli okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN. Odkryjemy muzeum na nowo z latarkami w rękach.
Wakacje to najlepszy czas na gry i zabawy, i to one są naszym motywem przewodnim przez całe lato. Podczas Festiwalu zaproponujemy najmłodszym naukę poprzez zabawę – poznają historię Żydów, ich kulturę i historię w przyjemny i atrakcyjny sposób. Festiwal to świetny pomysł na rodzinne spędzenie końcówki wakacji!
***
Więcej: www.festiwalsingera.pl | www.facebook.com/FestiwalSingera
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka